Uzman isim kısa yoldan zengin olmanın formülünü açıkladı! 245 bin lirayı bu şekilde 2 milyon lira yapabilirsiniz

Yatırım uzmanı Mert Başaran, “Küçük paraları küçümseyen küçük kafalardan olmayın” ifadelerini kullanarak önemli bir yatırım fırsatına işaret etti.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ne katılmak isteyenler için Mert Başaran’ın paylaştığı tüyo, milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor.

Başaran, BES’te 5 yılda 2 milyon TL’lik servet oluşturmanın püf noktasını açıkladı.

Başaran’ın açıklamaları göz önüne alındığında, BES’e aylık ortalama 4 bin lira yatıran bir kişi, 5 yılın sonunda 250 bin liralık birikimle bu miktarı 2 milyon TL’ye çıkarabilir.

Ancak bu başarı için yatırım fonlarının doğru seçilmesi gerektiğini vurgulayan Başaran, BES’te en yüksek getiriyi hisse senedi fonlarının sağladığını belirtti.

Hisse senedi fonları 5 yıllık ortalama getirisi yüzde 30 civarında olabilir. Bu durumda, aylık 4 bin lira yatıran ve hisse senedi fonlarını tercih eden bir kişi, 5 yılın sonunda 250 bin lira yerine yaklaşık 2 milyon TL’lik bir birikime ulaşabilir.

Mert Başaran, BES’te yatırım yapmayı düşünenlere uzun vadeli düşünmeyi, risk alabilmeyi, fon dağılımını iyi yapmayı ve piyasa dalgalanmalarına karşı sabırlı olmayı önerdi.

Başaran, “Küçük paraları küçümseyen küçük kafalardan olmayın” ifadeleriyle yatırımın önemine vurgu yaptı.

Mert Başaran’ın paylaşımı şöyle:

“Ayda ortalama 4 bin lira yatıran 5 yıllık bir Bes. 245 bin lirası 2 milyon! Hala bu BES ile ilgili olumsuz konuşanlara BES doğrusu!”

“Küçük paraları küçümseyen küçük kafalardan olmayın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x