Adnan Oktar’ın cezaevi notları: ‘Saç boyası, zengin iş adamı…’

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’yle ilgili 2021 yılında yürütülen soruşturmada dijital materyaller ele geçirildi. Yaklaşık 300 sayfalık dijital materyallerde örgüt lideri Adnan Oktar’ın cezaevi görüşlerinde örgüt üyelerine verdiği talimatlar, kişisel istekleri, Silivri’deki Marmara Kapalı Cezaevi Müdürü’yle hangi yolla temas kurulacağı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı’na ulaşmak için kullandığı yöntemler bulunuyor.

Sözcü’den Can Bursalı’nın haberine göre dijital materyallerde, örgüt lideri Oktar’ın en çok değindiği konulardan biri saç boyası… 8 bin 658 yıllık hapis cezası onanınca Silivri’den Erzurum Cezaevi’ne nakledilen Oktar’ın sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarında saçının ve sakalının boyanmış olduğu görülüyordu. 68 yaşındaki Oktar’ın beyazlayan saçlarını boyamak için 2018’den 2023’e kadar tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi yönetimine de defalarca dilekçe verdi. Oktar, görüşe gelen avukatlara bu yönde talepte bulundu.

‘CEZAEVİ MÜDÜRÜ’NE ZENGİN İŞADAMI GÖNDERİN’

Oktar, Silivri Cezaevi Müdürü’yle temas kurulması için talimat veriyor. Oktar’ın Silivri Cezaevi Müdürü’yle temas kurulmasına yönelik talimatı, ele geçirilen dijital materyallere şöyle yansıyor:

“Silivri’yi iyi bilen avukatlar vardır. Onlarla görüşelim. Cezaevi müdürüne zengin işadamı tarzında birini göndersek etkili olur. Bir şey istemeden ‘Benim akrabam burada. Gerekli ilgiyi gösteriyormuşsunuz, teşekkür ederiz’ gibisinden. Kart alıp vermek de iyi olur. Ya da tanınmış ünlü avukat daha iyi olur.”

CTE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI’YLA GÖRÜŞME TALİMATI

Oktar’ın örgüt üyelerine gönderdiği talimatlardan biri de, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcılarından biriyle görüşülmesi yönünde. Müdür yardımcısıyla ünlü bir avukat aracılığıyla görüşülmesi yönünde talimat veren Oktar’ın Erzurum Cezaevi’ne nakledildikten sonra da yeni bir yapılanmaya gittiği ortaya çıktı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x