Babacan’dan ‘genç aday’ eleştirilerine cevap: Enflasyonu tek haneye indirdi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bahçelievler Belediye Başkan adayı olan Mehmet Yiğit Çelik’in gençliği ve tecrübesizliği konusunda yapılan eleştirilere sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Babacan, kendi tecrübesine atıfta bulunarak, 34 yaşında ekonomi bakanı olduğunu ve bu görevi sırasında enflasyonu tek haneli rakamlara düşürme başarısı gösterdiğini söyledi.

Babacan sosyal medya paylaşımında, genç bir meclis üyesi adayının sadece genç göründüğü için, özellikle gençler tarafından eleştirildiğini belirtti. Babacan, Salih Memecan’ın bir karikatürünü de paylaşarak şunları kaydetti:

“Bir meclis üyesi adayımız genç olduğu, genç göründüğü için, en çok da gençler tarafından eleştirilmiş. 34 yaşında ekonomi bakanı olmuş biri olarak, her seçim bilgisayar oyunu oynuyor taklidi yaparak genç görünmeye çalışan siyasetçilerdense ben olsam Yiğit’in, Yiğit gibilerin siyasette olmasını tercih ederdim. Biz her kademede gençlerle birlikte yürümeye devam edeceğiz. Eskilerin dediği gibi; “Bakma böyle genç göründüğüne.” Enflasyonu tek haneye indirdi :)”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x