Honor of Kings’in efsanevi savaşları 21 Şubat’ta Türkiye’de başlıyor

Dünyanın en çok oynanan çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyunu Honor of Kings, 21 Şubat tarihinde ülkemize geliyor. Ön kayıtları hala açık olan Honor of Kings, lansman sürecine özel ön kayıt yaptıran tüm oyuncularına çeşitli sürprizler vadediyor.

Level Infinite ve TiMi Studio Group, Honor of Kings’in Türkiye’de resmî olarak 21 Şubat tarihinde, Android ve iOS cihazlarda çıkacağını duyurdu.Bir mobil MOBA oyunu olan Honor of Kings, ilk olarak Kasım 2015’te oyuncularla buluştu ve kısa sürede kendi türünde dünyanın en çok oynanan oyunu olarak kabul edildi. 

Oyunun Türkiye’de piyasa sürüleceği Şubat 2024 tarihi itibarıyla da Honor of Kings, sert mücadelelerle dolu takım savaşları ve renkli kahraman kadrosuyla yeni bir hayran kitlesini de etkilemeyi hedefliyor.

 

1 milyondan fazla oyuncu Honor of Kings’e ön kayıt oldu

Oyunun resmi çıkışına kadar devam edecek olan ön kayıt programına Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Güney Asya bölgelerinden 1 milyondan fazla oyuncu kayıt oldu. Ön kayıt sürecine dahil olan oyuncular, belirli kilometre taşlarına ulaştıklarında ise şu ödülleri kazanacaklar:

  • Oyunun sembolik kahramanlarından biri olan Ying

  • Ying’in Kızıl Püskül kostümü

  • 500 Elmas

  • 2000 Arcana Parçası

  • 5000 oyun içi para

  • Sınırlı bir süre için tüm kahramanların ücretsiz deneme sürümü

Geliştirici ekip, Honor of Kings’in piyasaya sunulduğu tarihten itibaren oynanışı devamlı geliştirmeyi hedefledi. Bu kapsamda 8 yıl boyunca yapılan milyarlarca maçtan elde edilen deneyimleri değerlendiren ekip, takım hızı ve stratejisini dengeleyen bir oyun sunmayı hedefliyor.

 

Türkçe dil desteği mevcut

Honor of Kings ekibi, Türkiye’den ön kayıt yaptıran oyunculara düzgün ve istikrarlı bir oyun deneyimi sunmak için bölgesel sunucuları devreye almanın yanı sıra Türkçe oyun içi metinler ve seslendirme de sunuyor. 

Bunların yanı sıra yanı sıra Level Infinite ve TiMi, Türkiye’nin kültürel değer ve kutlamalarının oyunun gelecek dönem içerikleri arasında yer alacağının da altını çiziyor. Bu içeriklerin, Türkiye’de sevilen bir sanatçı ile duyurulması planlanıyor.

Bu yerel içerikler, Türkiye’den bir sanatçıyla duyurulmanın yanı sıra dünya çapında tanınmış müzik sanatçıları ve ünlülerle yapılan daha fazla iş birliği ile tamamlanacak. Honor of Kings’in önceki iş birlikleri arasında Hans Zimmer, Joe Hisaishi ve en son DJ Alok bulunuyor.

Konuyla ilgili olarak Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz’ün ifadesiyle: “TiMi’deki meslektaşlarımızla yakın bir şekilde çalışarak topluluğumuza oyunun en iyi versiyonunu sunmayı amaçlıyoruz. İster deneyimli MOBA ister türün yeni gelenleri olsun tüm oyuncuları; yerelleştirmelerle zenginleştirdiğimiz, kapsamlı öğreti içeren ve onların ihtiyaçlarına göre şekillendirdiğimiz Honor of Kings’e davet ediyoruz.”

 

15 milyon dolar yatırım yapılacak programın ilk ayağı İstanbul

Uluslararası bir espor ekosistemi oluşturmak üzere yola çıkılan Honor of Kings espor programının 15 milyon dolarlık yatırım vaadi aldığı açıklandı. Bu espor programı; daha fazla oyuncu ve takıma, konumları fark etmeksizin katılma fırsatı sunmak için tasarlanmış yerel ve global turnuvaları içerecek. 

İstanbul’da gerçekleşecek espor programı ise Mart ayında oynanacak olan Global Invitational Series ile başlayacak.

 

Ödül havuzu 300.000 dolar

Türkiye, Brezilya, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) bölgelerinden sekiz takımın seriye devam etme şansı için kafa kafaya mücadele edeceği bir etkinlik olan Intercontinental Invitational’ın ödül havuzu da 300.000 dolar olarak açıklandı.

Bol heyecan ve çeşitli ödüllerle geçecek sezonun sonu ise dünyanın dört bir yanından gelecek takımların global şampiyon olmak için yarışacağı Honor of Kings Championship Invitational ile sona erecek.

 

Level Infinite Hakkında

Level Infinite, dünya çapında, nerede ve nasıl oynamak istedikleri fark etmeksizin tüm oyunculara yüksek kalitede, sürükleyici eğlence deneyimleri sunmayı amaçlayan global bir marka. Level Infinite; PUBG MOBILE, Goddess of Victory: NIKKE ve SYNCED gibi çığır açan hit oyunların yayıncısı ve Fatshark’ın Warhammer 40,000: Darktide, Funcom’un Dune: Awakening, Inflexion Studios’un Nightingale gibi oyunlarda da iş birliği yaptı. Amsterdam ve Singapur merkezli şirketin tüm dünyada ekipleri bulunuyor. 

 

TiMi Studio Group Hakkında

Tencent Games’in bir yan kuruluşu olan TiMi Studio Group, global oyuncuların eğlence kalitesini artırmayı hedefleyen önde gelen bir video oyun geliştirme ve işletme ekibi. Shenzhen, Çin merkezli olup Los Angeles, Seattle, Montreal, Şanghay ve Chengdu’da ofisleri bulunan TiMi, geniş bir oyun türü yelpazesi ve çeşitli platformlarda yüksek kaliteli, yüksek sadakatli ve son derece yaratıcı oyunlar yaratır. 2008 yılında kurulan TiMi, Honor of Kings, Speed Drifters ve Arena of Valor gibi bir dizi öne çıkan oyun geliştirmiştir. TiMi aynı zamanda dünyanın en büyük oyun markalarından bazılarına güvenilir bir ortak olarak, Call of Duty: Mobile gibi AAA başlıklar yaratmaktadır ve en son olarak Pokémon UNITE, ilk stratejik Pokémon takım savaşı oyunudur. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x